Ads.txt: talpinimo instrukcija

Kas yra ads.txt?

Tai mažas viešai prieinamas tekstinis failiukas, skirtas užkirsti kelią neautorizuotam svetainės inventoriaus pardavimui.

 

Kodėl reikia ads.txt?

Ads.txt leidžia išspręsti vis didėjančią apgaulingo interneto svetainių inventoriaus problemą, dėl kurios reklamos pirkėjai veltui išleidžia milžiniškus biudžetus, o svetainių savininkai netenka teisėtų pajamų už savo unikalų turinį. Daugiau apie šią problemą ir pasaulio bei Baltijos šalių statistiką galite paskaityti paspaudę šią nuorodą.

 

Kaip veikia ads.txt?

Savo pamatiniu principu ads.txt yra panašus į robots.txt – informacija pateikiama paprastu tekstu, atskirtu skirtukais, kiekvienas įrašas daromas naujoje eilutėje. Failiuką savo svetainėje patalpina jos savininkas, o jame yra nurodyti visos svetainės inventorių galinčios parduoti kompanijos.

 

Kur tinklapyje turi būti ads.txt?

Failas turi būti tinklapio root aplanke ir pasiekiamas tiesiogiai, t.y. www.example.com/ads.txt

 

Kaip sukurti ads.txt?

Ads.txt failiuką galima sukurti su Notepad ar bet kuria kita teksto redagavimo programa. Remiantis IAB specifikacijomis faile privalomi šie laukai, atskirti kableliu:

  • Reklamos sistemos, SSP ar RTB platformos domenas (pvz.: google.com);
  • Svetainės paskyros unikalus ID toje sistemoje (pvz.: 12345);
  • Paskyros/bendradarbiavimo tipas (DIRECT arba RESELLER);

Kiekviena skirtinga sistema ir su ja susijusi informacija rašoma naujoje eilutėje.

 

Pavyzdys: Tinklapis example.com patalpina savo serveryje ads.txt failą, kuriame nurodo jog jo srautą gali parduoti trys reklamos sistemos ir nurodo savo paskyros ID šiose sistemose:

http://example.com/ads.txt:

reklamossistema.lt, 12345, DIRECT

kitareklamossistema.lt, pub-1257, DIRECT

treciareklamossistema.lt, ca-975841, RESELLER

 

Kuo skiriasi DIRECT nuo RESELLER

Jeigu turite tiesioginį kontaktą su monetizacijos partneriu (pvz.: Google) ir patys valdote šią paskyrą – tuomet jūsų bendradarbiavimo tipas su Google yra DIRECT.

Jeigu svetainės srautą galima nupirkti per tarpininkus – tuomet tarpininkai nurodo kokiose platformose jūsų srautą galima nusipirki, taip pat tarpininkų ID tose platformose ir nurodo savo vaidmenį, t.y. RESELLER.

 

Iš kur gauti ads.txt reikalingą informaciją?

Ši informacija yra dažniausiai prieinama kiekvienos platformos paskyroje, tačiau paprasčiausias būdas yra reikalauti šios informacijos iš jūsų svetainės inventoriaus monetizacijos partnerio.

 

Jeigu dirbu su keliais reklamos partneriais/tinklais/SSP?

Tokiu atveju ads.txt faile turite nurodyti visų partnerių informaciją atskirose eilutėse. Šios informacijos reikalaukite iš kiekvieno jūsų partnerio, o ją gavę – sujunkite viską į vieną ads.txt failą pagal nurodytą šabloną viršuje.

 

Jeigu kyla papildomų klausimų?

Kreipkitės į [email protected]